Të fundit

Mediat angleze: Bellingham mund të pezullohet

Jude Bellingham mund të dënohet me një ndeshje pezullim për një gjest të pahijshëm në ndeshjen kundër Sllovakisë në Kampionatin Evropian, raportojnë mediat angleze.

Arsyeja pse Bellingham po përballet me një pezullim është një gjest me dorë në pjesë intime, drejtuar drejt pankinës së ekipit kundërshtar.

Edhe pse më vonë ai e përshkroi të gjithën si një shaka të brendshme me miqtë e ngushtë që ishin në lojë dhe tha se ai nuk kishte asgjë tjetër veçse respekt për Sllovakinë, Bellingham, siç pretendohet, mund të përballet me një pezullim me një ndeshje.

Anglisë i nevojitej një kthesë dhe kohë shtesë për të kaluar në 1/16, pasi Ivan Schranz kaloi Sllovakinë në epërsi në minutën e 25-të. Sekondat e ndanë Sllovakinë nga fitorja më e madhe në histori dhe kalimi në çerekfinale të Euros, por në minutën e pestë të pushimeve, Bellingham u shfaq dhe barazoi rezultatin në 1:1 me një palë gërshërë dhe e çoi ndeshjen në një gjysmë ore shtesë. Në vazhdime, Harry Kane shënoi për finalen 2:1 pas vetëm 50 sekondave të lojës.

Kombëtarja e Anglisë do të luajë ndeshjen e radhës në çerekfinale të Euros kundër Zvicrës të shtunën.

Video nga Paradoks

“Prej gurit me kanë t’dalin lot”: Daut Haradinaj flet për familjet e dëshmorëve, tregon raste të veçanta – “S’i dahna kontributeve humanitare”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.