Të fundit

Kosova bie në renditjen e FIFA-s

Kosova e ka pësuar rënien më të madhe në renditjen e FIFA-s.

Vendi ynë renditet i 113-ti sipas renditjes së re të publikuar nga FIFA.

Kjo sigurisht si pasojë e dy humbjeve në dy ndeshjet e fundit të kampanjes kualifikuese për kampionatin botëror “Qatar 2022”, kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë në muajin tetor.

Si pasojë e disfatave në tetor , Kosova i humbi 15 pikë në ranglistë, të cilat e zbresin atë katër pozita më poshtë në renditjen e re të FIFA-s.

Në renditjen e kaluar, të publikuar në shtator, Kosova renditjen e 109-ta.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci