Të fundit

Kosovës nuk i konfirmohet pjesëmarrja në Eurovision

Është publikuar lista zyrtare e shteteve pjesëmarrëse në Eurosong 2022 dhe 41 shtete janë prezantuar zyrtarisht si pjesëmarrëse në Eurovision Song Contest i cili do të mbahet në muajin maj të vitit të ardhshëm.

Edicioni i ri do të mbahet në Torino me datat 10, 12 dhe 14 maj 2022 pas fitores që grupi Maneskin i solli Italisë vitin e kaluar.

Në mesin e shteteve që kanë konfirmuar tashmë pjesëmarrjen është edhe Shqipëria, e cila figuron edhe në videon promovuese.

Kujtojmë se Kosovës ende nuk i lejohet konkurimi në këtë festival edhe pse lobime të shumta janë bërë ndër vite.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci