fbpx

Të fundit

Zv.ministri i qeverisë sulmon LDK-në e PDK-në: Pranuan gabimet e tyre nga e kaluara

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu përmes një shkrimi në Facebook, ka thumbuar Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sallahu ka shkruar se votimi i LDK-së për rezolutën për ndalimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, po e dëshmon secilin gabim që sipas tij, LDK e ka bërë në të kaluarën.

E përveç LDK-së, Sallahu thotë se gabimin publikisht po e pranon edhe Partia Demokratike e Kosovës, që siç thotë ai nuk pati guximin të përballet me realitetin dhe ta formalizojë gabimin historik që kanë bërë, duke mos votuar për ndalimin e referendumit serb.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci