Të fundit

Nga çfarë shkaktohet “lëkura e pulës” dhe si ta shmangim atë

Zgjidhni produkte të buta dhe hipoallergjikë të kujdesit të lëkurës që nuk do të irritojnë lëkurën e ndjeshme.

Në muajt e verës, kur ne veshim kryesisht rroba të lehta, disa njerëz nuk mund të mos shohin gunga të bezdisshme në lëkurë në krahë dhe kofshët e tyre.

Kjo gjendje e zakonshme e lëkurës quhet keratosis pilaris dhe shpesh përshkruhet si “lëkura e pulës” sepse pamja e saj na kujton një zog të sapo rrjepur. Edhe pse është mjaft e padëmshme dhe nuk është ngjitëse, lëkura e pulës mund të jetë e bezdisshme.

Dhe nëse nuk trajtohet, mund të përkeqësohet me kalimin e kohës. Ka disa arsye që ndodh kjo gjë në lëkurën tuaj dhe mund t’i lexoni më poshtë:

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci