Të fundit

Pas marrëveshjes për targat, Lajçak shkon në selinë e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka takuar Emisarin e BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak.

Stoltenberg ka njoftuar se me emisarin Lajcak ka diskutuar marrëveshjen për deeskealimin e situatës në veri të Kosovës.

“Diskutuam me Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajcak marrëveshjen për deeskalimin e tensioneve në veri të Kosovës. KFOR-i vazhdon të sigurojë një ambient të sigurt dhe liri të lëvizjes. NATO dhe BE kanë interest të përbashkët për zgjidhje të qëndrueshme në rajon”, ka thënë Stoltenberg.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci