Të fundit

Ahmeti – eurodeputetes: Refuzimi i gazsjellësit nuk u bë për shkak të mjedisit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i është përgjigjur eurodeputetes Viola von Cramon, lidhur me cështjen e refuzimit të projektit amerikan të gazsjellësit nga Qeveria e Kosovës.

Cramon përshëndeti refuzimin e projektit nga qeveria e Kosovës për shkak se ky projekt mund ta ndotë ambientin.

Ahmeti e siguroi eurodeputeten se kjo nuk është arsyeja e refuzimit të projektit. Ahmeti tha se në fakt është krejt e kundërta.

“Po, por kjo s’është bërë për arsye të ambientit. Në fakt është bërë për arsye të kundërta. Qeveria po arsyetohet duke thënë se derisa kemi qymyr, nuk duhet të investojmë në gaz”, shkroi Ahmeti.

Kujtojmë se eurodeputetja është pjesë e Partisë së Gjelbër në Gjermani dhe kishte kundërshtuar projektin për gazin rus në shtetin e saj.

Megjithatë, Gjermania zgjodhi të furnizohet me gazin rus, përkundër kundërshtimeve nga partia e Viola von Cramon.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci