fbpx

Të fundit

Zidane e lë të hapur mundësinë për ta drejtuar PSG-në

Zinedine Zidane ka refuzuar të përjashtojë mundësinë që një ditë të bëhet trajner i Paris Saint-Germain. Ai tha për L’Equipe se, si trajner i nivelit të tij, ka vetëm një pjesë të vogël të punëve të përshtatshme për të dhe kështu do të ishte marrëzi të përjashtohej një nga klubet më të mëdha në Evropë.

“Kurrë mos thuaj kurrë”, tha Zidane. “Si menaxher, nuk ka 50 klube ku mund të shkoj. Ka dy ose tre mundësi.”

Zidane kishte qenë në garë për të zëvendësuar Mauricio Pochettino në Parc des Princes këtë verë përpara shkarkimit të afërt të shumëpritur të argjentinasit. Por duket se ai e ka rrëzuar shansin dhe PSG në vend të kësaj i është drejtuar trajnerit të Nice, Christophe Galtier.

Rekordi i Galtier është mbresëlënës, ai udhëhoqi Lille drejt titullit të Ligue 1 në sezonin 2020/21, duke mposhtur PSG-në në këtë proces.

Zidane udhëhoqi Real Madridin drejt tre titujve radhazi të Ligës së Kampionëve midis 2016 dhe 2018, diçka që askush nuk e ka bërë në epokën moderne.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci