fbpx

Të fundit

Neymari i ofrohet Barcelonës nga PSG-ja

Skuadra e Paris Saint-Germain përfundimisht ka vendosur për largimin e Neymarit. Sipas raportimeve, PSG-ja ia ka ofruar sulmuesin skuadrës së Barcelonës.

Jose Alvarez, gazetar i njohur spanjoll, ka thënë se PSG-ja ia ka ofruar Neymarin Barcelonës për 50 milionë euro.

Neymar u largua nga Barcelona për te PSG në verën e vitit 2017 në një nga transferimet më të bujshme të të gjitha kohërave.

Ai ka kontribuar me 100 gola dhe 60 asistime gjatë asaj kohe. Gjatë katër viteve të tij në Barcelonë, midis 2013 dhe 2017, ai bëri 186 paraqitje dhe kontribuoi me 106 gola dhe 76 asistime, duke u dëshmuar kyç pasi Barcelona fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2015.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparci