Të fundit

Kompania e afërt me Vuçiqin ua ndalon serbëve në Kosovë televizionet e pavarura

Operatori “Herc International”, që ka të shtrirë rrjetin kabllor ne komunat ku jetojnë serbët në Kosovë, ka shitur aksionet te “MTS d.o.o.”, një kompani e afërt me pushtetin në Serbi, ka shkruar të enjten “RadioKim”.

Dhe me të marrë kontrollin mbi këtë rrjet, nga lista e kanaleve televizive janë larguar dy televizionet e pavarura serbe, “N1” dhe “Nova S”.

Nga kompania “MTS d.o.o.” janë arsyetuar se “kanë ca probleme teknike”.

“Herc International” është kompani me bazë në Shtërpcë e regjistruar në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve në Kosovë dhe aktivitet primar ka “telekomunikimin kabllor”.

Edhe “MTS D.o.o”, që është pjesë e Telekomit të Serbisë, është regjistruar si biznes në ARBK. Selinë e ka në Mitrovicë të Veriut.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci