fbpx

Të fundit

Maqedonia e Veriut do të furnizojë Ukrainën me tanke dhe aeroplanë

Mykhailo Podolyak, ndihmësi i presidentit ukrainas ka konfirmuar se Maqedonia e Veriut do të furnizojë Ukrainën me tanke dhe aeroplanë.

Më parë u raportua se Maqedonia e Veriut do të furnizonte tanke të epokës sovjetike, por nuk përmendej dërgesa e avionëve, shkruan Sky Neës.

“Shumë kombe po tregojnë më shumë guxim sot se gjysma e G20. Ashtu si Maqedonia e Veriut, duke i dhënë Ukrainës një mbështetje në formën e tankeve dhe avionëve”, tha Podolyak.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci