Të fundit

Sadiku fiton të argjendtën në turneun “Balkan”

Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar “Balkan”, pasi u mposht në finale nga boksierja angleze, Whitwell Shona.

Edhe pse Donjeta dominoi në dy raundet e fundit duke sulmuar dhe goditur kundërshtaren, gjyqtarët menduan ndryshe dhe fituese shpallen boksieren nga Anglia.

Trajnerja Mariola Sallauka është e kënaqur me boksin dhe formën që tregoj Donjeta dhe për Donjeten këto duele ishin te mirëseardhura para kampionatit Evropian qe mbahet ne muajin tetor në Budva.

Po ashtu drejtësinë në këtë turne ndau gjyqtari nderkombetar IBA Latif Demolli.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci