Të fundit

Dy tërmete ‘shkundin’ Italinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 u regjistrua të dielën në Marche pranë brigjeve të Pesaros.

Tërmeti i parë në orën 06:20 të ditës së sotme, u ndjek nga pas edhe nga një tjetër me magnitudë 3.2 në orën 06:23.

Kështu të paktën raporton TG Com, megjithëse thuhet se nuk ka pasur dëme në njerëz apo të lënduar.

Epiqendra e goditjes së fundit, e ndjerë edhe në Ankona, është 9 km e thellë, 21 km në lindje të Fano dhe 28 km nga Pesaro.

Grumbullimi i tërmeteve vazhdon në rajonin Marche, i cili ka shkaktuar dëme prej disa dhjetëra miliona eurosh dhe mbi 100 persona të zhvendosur midis provincave Ancona dhe Pesaro Urbino.

 

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci