Të fundit

Publikohen detaje për mbledhjen që do mbahet mes Kuvendit të Kosovës dhe të Shqipërisë

Me 27 nëntor do të mbahet mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë.

Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, të dielen, në ora 10:00, në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë në Tiranë, do mbahet mbledhje e përbashkët në mes të dy shteteve.

Nga Kuvendi I Kosovës kanë njoftuar se në këtë mbledhje, deputetëve do t’u adresohen kryetarja e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla dhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Poashtu, mbledhja do të vazhdojë me fjalimin e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, dhe me fjalimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Fjalë përshendetëse do të mbajnë edhe kryetarët e grupeve parlamentare të Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci