Të fundit

Holanda dhe Ekuadori ndajnë pikët

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Ekuadorit, ku nuk është përcaktuar fituesi.

Pas plot 90’ minutave lojë dhe gjashtë sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International”, Holanda dhe Ekuadori kanë barazuar me shifrat 1:1, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Cody Gakpo, i cili kaloi Holandën në epërsi prej 1:0 qysh në minutën e 6’ të ndeshjes.

Ndërkaq, golin e barazimit për Ekuadorin e shënoi Enner Valencia në minutën e 49’, kur edhe e vulosi rezultatin final të ndeshjes në 1:1.

Me pikët e reja, Holanda vazhdon ta kryesojë Grupin A me katër pikë, aq sa ka edhe Ekuadori në vendin e dytë.

Rezultati final i ndeshjes është i barabartë 1:1.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci