Të fundit

Ish-këshilltari i Abdixhikut kërkon votën për asamble në Prishtinë

Krenar Xhaferi, ish-këshilltar i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, kërkon votën tuaj për asamble komunale në Prishtinë.

I lindur dhe i rritur në Prishtinë, Krenar Xhaferi, garanton ndryshimin e madh.

Në videon e publikuar nga ai, paraqet projektet që synon t’i realizojë si asambleist i Komunës së Prishtinës.

Krenar Xhaferi flet për të kaluarën e tij dhe të familjes së tij.

Numri i Krenar Xhaferit është 16 në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Komunën e Prishtinës.

Video nga Krenar Xhaferi:

Jam lindur dhe rritur në Prishtinë

Jam edukuar në një familje arsimdashëse. Prindërit e mi tërë jetën ja kushtuan arsimimit dhe edukimit të gjeneratave të reja. Në kohët më të vështirë për arsimin, shtëpia jonë u shndërrua në shtëpi – shkollë.
Jam rritur dhe edukuar për të punuar me nderë.

Duhet të punojmë shumë për ta ndryshuar këtë realitet që po na rrethon.

Si këshilltar i Ministrit Abdixhiku në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, s’bashku me të, krijuam dinamikë të re, në të gjitha projektet. Ajo dinamikë, sot i duhet Prishtinës.

Tani i kemi hyrë garës bashkë me Perparim Ramën. Garantojmë ndryshimin e madh.

1. Ndër projektet e para do të jetë ndërtimi i rrugës “A” dhe përfundimi i rrugës “B”, pra zgjerimi i Prishtinës së re.

2. Plan ambicioz është ridefinimi i Qendrës së Qytetit;

3. Mirëmbajtja e Prishtinës do të ndahet në katër zona. Qyteti do të jetë 24 orë i mbikëqyrur, për t’i sanuar gropat, mbyllur pusetat e pastruar rrugët;

Për Prishtinën s’do të kursehemi asnjëherë, me aq sa dijë e mundemi, sepse kemi shumë energji për të bërë punë të mira.

Është herë e parë që po i hy një gare elektorale.Tani më nevojitet përkrahja e juaj në këtë rrugëtim të përbashkët.

Çdo gjë që bëhet me nderë, krijon motiv!

Ju premtoj se ne do ti realizojmë këto projekte. Nëse nuk ndodh kjo, unë do jem i pari që do jap dorëheqje, sepse këtë ja kemi borgj gjeneratave të reja.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci