Të fundit

Flamuri serb në hartën e Kosovës tani edhe në basketboll

Flamuri serb me hartën e Kosovës është shfaqur sërish, këtë herë në ndeshje basketbolli.

Bëhet fjalë për ndeshjen ndërmjet dy ekipeve serbe, Partizani dhe Crvena Zvezda në Euroligë, ku në një video të publikuar u pa ky flamur.

Në një palestër ku ishin të pranishëm mijëra tifozë, mbi ta shihej flamuri serb në hartën e Kosovës.

Kujtojmë, se ky flamur u shfaq edhe në dhomat e zhveshjes të Serbisë, në humbjen që pësuan ndaj Brazilit.

Përndryshe, FIFA e dënoi Federatën Serbe me 21 mijë dollarë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci