Të fundit

“Një serb në Zveçan është qëlluar me armë – është në gjendje të rëndë”

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Mitrovicën e Veriut, Zllatan Ellek ka thënë se në spitalin e Mitrovicës është pranuar një banor serb me lëndime të rënda shëndetësore.

Sipas Ellek, pacienti i lënduar nga protestat kundër aksionit të Policisë së Kosovës në veri është qëlluar me armë zjarri në zonën e krahrorit.

“Lëndimi është shkaktuar nga një armë zjarri, ai është qëllua në zonën e kraharorit. Ne po përgatitemi ta dërgojmë atë në sallën e operacionit për t’i hequr plumbin. Ai është në kujdes intensiv dhe është në gjendje të rëndë”, tha kirurgu Ellek për portalin serb Kosovo-Online, drejtor i Qendrës Shëndetësore të Mitrovicës së Veriut.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci