Të fundit

Murati: 300 mijë aplikime për shtesa për fëmijë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, bëri të ditur se numri i aplikuesve për shtesat ndaj fëmijëve ka arritur në 300 mijë.

Qeveria Kurti para një kohe mori vendim që të ndajë shtesat prej 10 eurove për fëmijët e sapolindur.

Shefi i kuletës kosovare publikoi një fotografi në Facebook ku shkruan “300 mijë aplikime për shtesa për fëmijë”.

I pari i MF-së po ashtu ia ka bashkëngjitur mbishkrimin “Qeveria për të gjithë!”.

 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci