Të fundit

Busuqets refuzon ofertën 20 milionëshe të Al-Nassr

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets ka refuzuar ofertën 20 milionëshe të Al-Nassr për tu bashkuar me Cristiano Ronaldon në Arabinë Saudite.

Sipas “Catalunya Radio”, Al Nassr ishte i përgatitur të vendoste 20 milionë euro në sezon për 34-vjeçarin, të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit.

Megjithatë, “Sport” thotë se ai e ka përjashtuar këtë mundësi. Ai ende nuk e ka kuptuar nëse dëshiron të qëndrojë në Barcelonë këtë sezon apo të shkojë më tej, por nëse e bën, atëherë ai do të ishte më i etur për një lëvizje te Inter Miami i Major League Soccer sesa në Arabinë Saudite.

Xavi Hernandez ka deklaruar publikisht dhe privatisht dëshirën e tij që Busquets të qëndrojë për sezonin e ardhshëm, me një vendim që pritet në shkurt ose mars.

Busquets është pyetur shumë në sezonet e fundit dhe ka një pranim se Blaugrana duhet të kërkojë pasardhësin. Ndërkohë, ai ishte në qendër të paraqitjes së tyre më të mirë të sezonit kundër Real Madridit.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci