Të fundit

Vendi ku jetojnë 4.7 milionë njerëz, dhe 30 milionë dele

Në Zelandën e re jetojnë 4.7 milionë njerëz, dhe 30 milionë dele.

Madje në vitin 1982, numri i deleve arriti më shumë se 70 milion, apo 22 për çdo person.

Në Zelandë të Re që prej shumë vitesh, kyiston një numeer i madh deles me miliona, por ky numer vit pas viti po bie në menyrë drastike.

Në vitin 2002 Zelandë të Re ka pasur 40 milionë dele ndërsa në vitin 2016, numri ka rënë në përreth 30 milionë , pra për 14 vite numri i deleve ka rënë 10 milionë.

Madje në vitin 1982 numri i deleve arriti më shumë se 70 milionë apo 22 për çdo person, duke pasur parasysh që në Zelandë të Re, atëkohë kanë jetuar reth 4 milionë njerëz, ndërsa tani ky shtet numron gjithësj 4,7 milionë banorë.

 

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci