Të fundit

Kryeministri Kurti udhëton për në Strasburg të Francës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sonte për në Strasburg për të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit me BE-në.

Kështu njoftoi Zyra e Kryeministrit, teksa u tha se shefi i qeverisë do të qëndrojë dy ditë atje, transmeton Paparaci.

“Gjatë qëndrimit dyditor, kryeministri Kurti do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të Parlamentit Evropian dhe Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola”, thuhet në komunikatën e ZKM-së.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci