Të fundit

Erling Haaland shënon golin e pestë

Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland ka shënuar golin e pestë në ndeshjen e kthimit ndaj RB Leipzig në kuadër të Champions League.

Haaland arriti “hat-trick” gjatë pjesës së parë, ndërsa shënoi edhe dy të tjerë gjatë pjesës së dytë.

Deri më tani, City është duke udhëhequr me rezultat 6:0 derisa është duke u zhvilluar minuta e 60-të e ndeshjes.

Sulmuesi norvegjez u bë futbollisti më i ri dhe më i shpejtë që arrin kuotën e 30 golave në Ligën e Kampionëve.

 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci