Të fundit

Bashkimi përjashtohet nga Liga Ballkanike

Klubi i basketbollit nga Prizreni, KB Bashkimi është përjashtuar nga Liga Ballkanike për shkak të mos përmbushjes së detyrimeve të kësaj gare.

Drejtuesit e KB Bashkimit morën vendimin që të mos udhëtojnë për të luajtur ndeshjet në Ligën Ballkanike dhe kësisoj bordi i kësaj lige vendosi për përjashtimin e tyre.

“Si një organizatë ndërkombëtare e basketbollit që ofron lojëra gjatë gjithë sezonit – tetor 2022 deri në prill 2023 nuk mund të shohim asnjë mundësi që klubi KB Bashkimi të jetë pjesë e ligës dhe të marrë pjesë dhe të luajë vetëm ndeshjet që KB Bashkimi do t’i ketë në Prizren”, thuhet në komunikatën e Ligës Ballkanike.

Bashkimi është skuadra e tretë këtë vit që përjashtohet nga Liga Ballkanike.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci