Të fundit

Në mënyrën më të mirë të mundshme, Messi realizoi golin e 800-të

Argjentina mposhti me rezultat, 2:0 Panamanë në një ndeshje miqësore në Buenos Aires dhe Lionel Messi shënoi golin e 800-të në karrierën e tij.

Ndeshja në “Monumental” u shënua nga festimi i titullit të kampionëve të botës para ndeshjes dhe Messi me shokët e tij festuan me tribunat e mbushura me trofe të artë nga Katari.

Argjentina ka festuar me golat e Thiago Almada në minutën e 78-të dhe Lionel Messi në minutën e 89-të.

Messi festoi një jubile interesant në minutën e parafundit. Ai arriti golin e 800-të në karrierën e tij me një eurogol nga gjuajtja e lirë.

Argjentinasi shënoi golin e 99-të në paraqitjen e tij të 173-të për kombëtaren.

Ai shënoi 672 gola për Barcelonën dhe 29 gola për PSG-në dhe mbrëmë arriti të mat portierët kundërshtarë për herë të 800 në paraqitjen e tij të 1039-të në karrierën e tij profesionale.

Video nga Paradoks

"E di përdorimin e shpatave": Jo veç Tai Chi e Përparim Ramës, Ramush Haradinaj flet për arte të tjera marciale që ai i di - "Yoseikan Budo, Viet Vo Dao"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.