Të fundit

Hill vizitë në Luginë të Preshevës

Ambasadori amerikan në Beograd, Cristofer Hill, të hënën e të martën do të jetë në vizitë në Luginë të Preshevës.

Nesër  diplomati Hill qëndron në Komunën e Bujanocit ku sipas agjendës pritet të takoj Kryetarij e Komunës së Preshevës z.Nagip Arifi dhe deputetin shqiptar në parlamentin serb  z.Shaip Kamberi.

I njejti  do të qëndroj edhe në Komunën e Preshevës ku do të takoj Kryetarin e Komunës së Preshevës z.Shqiprim Arifi.

Siç ka mësuar paparaci.com ambasadori amerikan Hill në Preshevë do të jete edhe mysafir i Televizionit Lokal “Aldi” në Preshevë nga i cili do ti drejtohet qytetarëve shqiptar të Luginës së Preshevës.

Kjo është vizita e parë e diplomatit amerikan në Luginë të Preshevës që nga ardhja e tijë në krye të Ambasadës Amerikane në Beograd. /Paparaci.com/

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci