Të fundit

Presidenti i ri: Mali i Zi s’do më lufta në Ballkan

Sikur vetë ngjarja, edhe pritja e mysafirëve ishte speciale.

Ndër ta është edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila, shkoi në Podgoricë, të shtunën, për ceremoninë e zyrtarizimit të Jakov Milatoviqit si kryetar i Malit të Zi, raporton Klan Kosova.

Për të ndodhur kjo, ky i fundit u desh të betohej në Kuvendin shtetëror dhe në sallën e këtij institucioni atë e përcjelli kryeparlamentarja, Danijela Duroviq.

Betimit si i pari i Malit të Zi u bë me dorë mbi Kushtetutë, para deputetëve.

Në fjalën e tij, Milatoviqi tha se do të punojë në të mirën e krejt qytetarëve të Malit të Zi.

Përsa i përket rajonit, ai pohoi se Procesi i Berlinit mbetet ura kryesore ndërmjet Ballkanit Perëndimor dhe Brukselit ndërsa potencoi se politikat e vjetra nuk kanë më vend.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci