Të fundit

Rexha flet nga veriu: Kemi mbetur në një lokal, serbët e maskuar po hedhin bomba me benzinë ndaj KFOR-it

Kryetari i Bordit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Xhemajl Rexha, ka thënë se në një lokal në veri të Kosovë janë strehuar ai bashkë me rreth 30 gazetarë të tjerë shqiptarë dhe serbë, pas zhvillimeve dhe tensioneve të fundit.

Në një postim në Twitter, Rexha teksa publikoi një fotografi nga lokali ku po qëndron, u shpreh se serbët e maskuar po hedhin bomba me benzinë drejt ushtarëve të KFOR-it.

“Me rreth 30 gazetarë, shqiptarë dhe serbë kemi mbetur në një kafe afër ndërtesës së komunës. Serbët e maskuar po hedhin bomba me benzinë drejt forcave të NATO-s gjatë gjithë kohës”, ka shkruar ai.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci