Të fundit

Ministria e Mbrojtjes: Serbia është destabilizuesi i vetëm në rajon

Ministria e Mbrojtjes Armend Mehaj, ka publikuar një grafikon ku bën një krahasim ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Në grafikon e publikuar nga Mehaj, Kosova paraqitet si vend demokratik me aspirate euro-atlantike dhe shtet paqësor ndërsa Serbia si vend destabilizues në rajon dhe aleati më i ngushtë i Rusisë.

“Këto janë vetëm disa nga dallimet e thella mes Republikës së Kosovës si shtet demokratik dhe paqësor dhe, në anën tjetër Serbisë si destabilizuesi kryesor në rajon”, ka thënë ministri Mehaj.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci