Të fundit

Theret disa herë deputeti britanik i partisë së Johnsonit

Deputeti britanik i Partisë Konservatore në pushtet, Sir David Amess, është therë disa herë përderisa po mbante një takim, njoftoi policia.

Sky News raportoi se deputeti veteran, i cili e ka përfaqësuar vendbanimin Southend West që nga viti 1983, u sulmua në kishën “Belfairs Methodist”.

Në raportim thuhet se një burrë u fut në takim dhe e theri disa herë deputetin. Deputeti është duke marrë trajtim në vendin e sulmit.

Policia e Essex-it kinformi se forcat e rendit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe se do të dalë me deklaratë së shpejti.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci