Të fundit

Hiqet kufizimi i qarkullimit për zyrtarët në zgjedhje

Qeveria e Kosovës ka hequr masën e kufizimit të qarkullimit për personat që janë të angazhuar në organizim të zgjedhjeve, më 17 tetor.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të mbajtur në formë elektronike.

Sipas njoftimit të Qeverisë, kjo pikë ua mundëson lëvizjen e lirë anëtarëve të këshillave të vendvotimeve dhe vëzhguesve të procesit zgjedhor. Masa vlen nga e shtuna deri të hënën.

Aktualisht, me masat anti-COVID qytetarët nuk kanë të drejtë qarkullimi nga ora 22 e mbrëmjes deri në 5 të mëngjesit.

“Ky vendim është marrë me qëllim që t’u mundësohet kryerja e detyrës zyrtare”, thuhet në njoftim të Qeverisë.

 

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci