Të fundit

Shoferi i Golfit donte të garonte – incizimi bëhet viral pas asaj që ndodhi

Ngasësi i një Golfi u turpërua menjëherë në fillim të garës dhe bëri dëme, por, për fat të mirë, askush nuk u lëndua.

Ne të gjithë e dimë se garat në rrugë janë shumë të rrezikshme dhe përfundimisht nuk është e nevojshme të theksohet se ato janë të paligjshme, pavarësisht se ku dhe në çfarë aranzhimi u mbajtën. Përjashtimet janë garat e organizuara, ku auditori është në një distancë të sigurt dhe pista është e lirë dhe e pastër nga ndërhyrës të padëshiruar.

Në këtë rast, ajo që ndodh në sfond është shumë më e rëndësishme. Gjegjësisht, një video u botua në Reddit në të cilën rolin kryesor e merr VW Golf R. Golfi më prestigjioz ishte shumë i zënë ngushtë, por jo për shkak të performancës, por për shkak të gabimit të shoferit.

Shoferi i gjeneratës së gjashtë të Golfit sportiv duket se ishte aq i ngazëllyer për garën kundër BMW 1 Series saqë, në vend që të hynte në marshin e parë, ai u hodh në drejtim të kundërt. Dritat e kthimit sinjalizojnë qartë se do të ketë probleme, dhe në pak sekonda.

Golfi u kthye mbrapsht dhe goditi Seat Ibiza, dhe dëmi është i madh. Përveç kapakut, parakolpi, dritat dhe mbrojtësit u dëmtuan, dhe tymi filloi të tymoset nga ndarja e motorit. Çuditërisht, shoferi i Golfit u largua me shpejtësi sikur të mos kishte ndodhur asgjë, transmeton telegrafi.

Ndërsa gjithçka tregon atë shaka në të cilën personazhi kryesor mendon se “R” është etiketa për “Gara”, është e lehtë të supozohet se shoferi ishte vërtet i hutuar dhe bëri një gabim të paqëllimshëm. Pra, tani ne e dimë se Golf, i mundësuar nga një motor 2.0 TSI me 270 kuaj/fuqi, është nisur shumë në të kundërt. Kur ngasni përpara, ai arrin 100 km/h në 5.5 sekonda dhe shpejtësia është e kufizuar në 250 km/h.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci