Të fundit

Studentët e UNI angazhohen edhe në Shërbimin Mjekësor Lokal të Komunës së Skenderajt

Një hap i rëndësishëm drejt ndërlidhjes së arsimit dhe shërbimeve mjekësore në komunitet, Zyra e Karrierës në Universum International College (UNI) ka arritur një marrwveshje të suksesshme me Drejtoratin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Komunën e Skenderajt. Kjo marreveshje ka hapur rrugën për studentët e UNI që të kryejnë punë praktike në Qendrën e Kujdesit Mjekësor Familjar (QKMF) në Skenderaj.

Ky bashkëpunim thekson përkushtimin e UNI ndaj ofrimit të eksperiencës praktike për studentët e tyre, duke i ndihmuar ata të integrohen në mjedisin e punës dhe të zhvillojnë aftësitë e tyre profesionale. QKMF në Skenderaj ofron një platformë të përshtatshme për këtë përvojë, duke siguruar një ambient të pasur me mundësi për praktikimin e njohurive teorike në fushën e shëndetësisë.

Ky është një hap shumë i rëndësishëm për studentët tanë. Bashkëpunimi me Komunën e Skenderajt na mundëson të ofrojmë një perspektivë unike të arsimit, duke i ofruar studentët me sfidat reale të mjedisit të shëndetësisë.

Studentët e UNI që do të marrin pjesë në këtë program praktik do të kenë mundësinë të zhvillojnë njohuri praktike, të ndajnë përvoja me profesionistët e mjekësisë në terren, dhe të kontribuojnë në shërbimet shëndetësore në komunitetin e tyre.

Ky bashkëpunim pozitiv ndërmjet UNI dhe Komunës së Skenderajt shërben si një shembull i mirë për lidhjen e thellë dhe të dobishme midis institucioneve arsimore dhe autoriteteve lokale në ngritjen e nivelit të shërbimeve arsimore dhe shëndetësore për komunitetin.

UNI – Universum International College menaxhohet dhe fuqizohet nga Universiteti Shtetëror i Arizonës (ASU), i rankuar si Universiteti Nr.1 në SHBA për inovacion.

Për më shumë informata rreth mundësive të studimit kontakto +38344144062, [email protected] ose ndiqni UNI në facebook dhe instagram.

*Artikull i sponsorizuar

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci