Të fundit

Deri më tani vetëm 20 persona janë testuar për COVID-19 në IKSHPK

Qendra e testimit e Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike të Kosovës punon sot nga ora 8 e mëngjesit deri në orën 14.

Mikrobiologja, Afërdita Kuçi Hyseni, tregon se numri i personave që duan të testohen është dukshëm më i vogël këtë të diele.

“Përafërsisht janë diku rreth 20 monstra, por sot kemi pranuar edhe nga Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe QKUK-ja, posaçërisht nga Klinika Infektive. Por gjithsesi edhe përkundër që kohëve të fundit ka rënë numri i rasteve dhe numri i rasteve pozitive, fatmirësisht”, tha ajo për klankosova.

Ajo tutje shpjegon se rënia e numrit të testimeve është sipasojë e mos interesimit të qytetarëve.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci