Të fundit

Katër të famshmit që votuan në zgjedhjet lokale

Gjatë ditës së sotme (e diel) në Kosovë po mbahen zgjedhjet lokale.

Qendrat e votimit janë hapur nga ora 07:00 dhe pritet të mbyllen në ora 19:00, ndërsa deri në ora 15:00 kanë votuar 379 mijë e 180 qytetarë,

Përveç qytetarëve, të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar edhe disa prej emrave të njohur të estradës, të cilët kanë kryer obligimin tyre qytetarë edhe në këto zgjedhje.

Disa nga këngëtarët e artistët, kanë treguar edhe përmes rrjeteve sociale se tashmë kanë përfunduar procesin e votimit.

Mozzik

Reperi Mozzik ishte ndër të parët që postoi një fotografi teksa shihet duke votuar në një qendër të votimit në Ferizaj.

Foto: Mozzik/InstaStory

Edona Llalloshi

Edhe Edona Llalloshi ka votuar në orët e para të së dielës: “Vota ime për Prishtinën tonë, për një të ardhme më të mirë”, ka shkruar këngëtarja në një postim në Instagram.

Foto: Edona Llalloshi/Instagram

Gresa Behluli 

Këngëtarja Gresa Behluli në një postim në Instagram u shpreh se ka votuar për një Prishtinë më të mirë.

Foto: Gresa Behluli/Instagram

Fjolla Morina

Fjolla Morina ka votuar në Fakultetin e Filologjisë në Prishtinë, në një prononcim për T7, këngëtarja tha se e ka kryer obligimin e saj qytetar dhe shpreson që Kosova të bëhet një shtet më i fortë se Shqipëria, madje ajo ka folur edhe për ambiciet e saj për t’u futur në politik.

“Ka raste qe e kam menduar, por më mirë jo. Ndoshta mundet me ndodhë ndonjëherë më vonë, pse jo”, ka thënë ajo.

Foto: T7

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci