Të fundit

Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar

Artmotion, platforma lidere Kosovë, dhe DigitAlb, platforma lidere Shqipëri, janë lumtur njoftojnë se kanë arritur një marrëveshje për ritransmetim dhe distribucion territorin e Kosovës, një marrëveshje premton thellojë mënyrë konsiderueshme gamëndhe mundësinë e opsioneve argëtimit për shikuesit vet.

Ky partneritet strategjik, zgjat plot pesë vjet, nga viti2024 deri 2029, përfaqëson një moment kulminantmediatik Kosovë.

Nën kushtet e kësaj marrëveshje, abonentët e Artmotion, përveç ofertës pasur deritashme, do kenë qasje një varietet ngjarjesh sportive dhe kanale televizive ofron paketa e DigitAlb. Këtu përfshihen ligat më mirabotërore si Premier League, Bundesliga, FA Cup dhe Liga Holandeze Eredivisie. 

Gjithashtu, kanale televizive njohura si Top Channel, RTV Klan dhe një gamë e gjerë filmash dhe dokumentarësh DigitAlb tani do jenë dispozicionpër audienca Artmotion. 

Fenomeni i reality show, Big Brother VIP 3, gjithashtuështë pjesë e kësaj pakete.

Bashkëpunimi me DigitAlb e ngrit Artmotion statusin e platformës bindshëm pasur televizive Kosovë. Përveç gamës ekzistuese kanaleve dhe mbulimit ngjarjeve sportive – përfshin Champions League, Europa League, Conference League, Serie A, La Liga, Ligue 1, NBA dhe Euro 2024 etj. – Artmotion tashmë ka arritur standardet larta argëtimit rajon, me mbi300 kanale televizive ofron.

Ky partneritet i shumëpritur KosovëShqipëri, nëpërmjet Art Motion dhe DigitAlb, jo vetëm shënon një hap madh përpara, por gjithashtu vendos një standard ri përcilësinë dhe varietetin industrinë televizive, duke ofruarnjë përvojë pazëvendësueshme për abonentët.

Përshumë informata dhe ofertat aktuale, vizitoni pikate shitjes Artmotion apo thirrni 080020500.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci