Të fundit

Konjufca pas vrasjes në Pejë: Urgjentisht të konsolidohen mekanizmat e drejtësisë që të mos ndodhin këto raste

Kreytari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj ngjarjes që tronditi gjithë vendin këtë mëngjes.

Kryekuvendari i cili po merr pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili nisi fjalimin e tij me këtë ngjarje, tha se shumica e rasteve po ndodhin nga personat që kanë të kaluara kriminale dhe se sistemi i drejtësisë i ka liruar.

“Vërtet sot u zgjuam me një lajm të trishtueshëm. Vrasje edhe një grua tjetër në qytetin e Pejës pas asaj që ndodhi në qytetin e Ferizajt ku një grua u vra nga bashkëshorti i saj. Ajo çka është urgjente është konsolidimi i mekanizmave të drejtësisë që raste të tjera mos të ndodhin. Shumica e rasteve që po ndodhin është nga personat që edhe më herët kanë pas raste e shkelje të rënda” u shpreh Konjufca.

Një minutë heshtje, është mbajtur në fillim të Forumit për Gratë, pas vrasjes së gruas në Pejë.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci