Të fundit

Juniku shkon në balotazh

Në Komunën e Junikut, pas numërimit të 100 për qind të votave, kjo komunë nuk ka nxjerrë një fitues në raundin e parë.

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kreun e kësaj komune, Agron Kuçi ka fituar 47.26 për qind të votave.

I dyti është Ruzhi Shehu i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 37.87 për qind të votave.

Që një kandidat të fitojë pa balotazh i duhen 50 për qind plus një votë.

Të dhënat e publikuara në ueb-faqen e KQZ-së përfshijnë vetëm votat e rregullta dhe jo ato me kusht dhe nga jashtë Kosovës.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci