Të fundit

Rrëzohen dy helikopterë të marinës japoneze, një trup gjendet, 7 të zhdukur

Dy helikopterë të marinës japoneze u rrëzuan në det gjatë një stërvitje stërvitore, duke vrarë të paktën një nga tetë anëtarët e ekuipazhit në bord, tha të dielën ministri i mbrojtjes.

Dy helikopterët patrullues SH-60 po kryenin stërvitje anti-nëndetëse të shtunën mbrëma pranë Torishimas në grupin e largët të ishullit Izu, në brigjet jugore të Japonisë qendrore, raporton Reuters, transmeton Paparaci.

Ministri i Mbrojtjes Minoru Kihara tha në një konferencë për shtyp se shkaku i rrëzimit është nën hetim. Dy regjistruesit e fluturimit ishin zbuluar në afërsi të njëri-tjetrit dhe probabiliteti ishte i lartë që dy helikopterët të ishin përplasur, shtoi ai.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci