Të fundit

Universal Studios Hollywood, përplasja e tramvajit plagos 15 persona

Pesëmbëdhjetë persona janë plagosur dhe janë dërguar në spital pasi një tramvaj u përplas në Universal Studios Hollywood të shtunën në mbrëmje.

Los Angeles County Fire tha në mediat sociale se njësitë e saj u dërguan në parkun pak pas orës 21:00 me kohën lokale.

Pacientët po trajtoheshin për lëndime të lehta, shtoi ai. Sherifi i vendit i tha LA Times se një tramvaj me katër makina ishte përplasur.

Lt. Maria Abal tha se makina e fundit e tramvajit goditi një hekurudhë ndërsa udhëtonte poshtë një kodre në një strukturë parkimi.

Kishte një lloj problemi me frenat,” tha Abal, duke shtuar: “Ne nuk e dimë saktësisht se çfarë ende.”

Ashtu si në shumë parqe tematike, tramvajet në Universal Studios Hollywood transportojnë njerëzit përreth zonës, e cila mbulon më shumë se 400 hektarë. Tramvajet përdoren gjithashtu për turne. Nuk është e qartë se për çfarë po përdorej tramvaji në momentin e përplasjes.

Është gjithashtu e paqartë nëse operacionet në parkun tematik do të preken, por Patrulla e Autostradave të Kalifornisë po heton incidentin.

Universal Studios Hollywood është i vendosur në zonën e San Fernando Valley të Los Angeles County, Kaliforni, shkruan BBC, transmeton Paparaci.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci