Të fundit

Abdixhiku: Këto zgjedhje shënuan rikthimin e madh të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se këto zgjedhje lokale e shëndojnë rikthimin e madh të kësaj partie, duke i falënderuar strukturat e LDK-së për angazhimin e ytre.

“Lidhja Demokratike e Kosovës këtë mbrëmje të 17 tetorit e sheh si datë të rikthimit të madh”, ka thënë Abdixhiku.

Abdixhiku ka thënë se në Prishtinë e kanë siguruar balotazhin ,teksa e kanë fituar Pejën, Lipjanin dhe Fushë Kosovën.

“LDK me kandidatin e saj ka siguruar raundi ne dytë (Prishtinë), dhe nga aty ne kemi përfunduar garën në raund të parë në këto komuna: Në Pejë me kryetar Gaz Muhaxhirin, në Lipjan me kryetar Imri Ahmetin, në Fushë Kosovë me kryetar Burim Berishën. Dhe jemi duke prirë në Gjilan dhe në Podujevë në Llap me rikthimin tonë të madh”.

“Në Viti prijmë ashtu siç prijmë sot në Vushtrri dhe në komunën jugore të Dragashit dhe padyshim jemi në raund të dytë edhe në komunën e Junikut”, ka thënë ai.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci