Të fundit

Përfundon numërimi në pesë komuna: këto janë rezultatet

Ka përfunduar numërimi në pesë komuna të Kosovës. Dy prej tyre do të shkojnë në balotazh pas numërimit të 100 për qind të votave, ndërsa në tri ka fitues pa balotazh.

Juniku do të shkojnë balotazh mes AAK-së dhe LDK-së, ndërsa Mamusha në mes të KDTP-së dhe KATP-së.

Parteshi dhe Ranillugu janë fituar nga Lista Serbe, ndërsa Hani i Elezit nga PDK-ja.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci