Të fundit

CEO i Microsoft thuhet se është i shqetësuar për një marrëveshje OpenAI me Apple

Microsoft duket se është i shqetësuar për disa nga marrëdhëniet e biznesit të OpenAI.

Satya Nadella kohët e fundit u takua me Sam Altman për të diskutuar një marrëveshje të dukshme midis OpenAI dhe Apple, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas tyre, CEO i OpenAI së fundmi arriti një marrëveshje me prodhuesin e iPhone për të inkorporuar disa shërbime OpenAI në produktet e Apple.

Sipas raportit, Nadella ishte i shqetësuar për ndikimin e mundshëm të një marrëveshjeje në ambiciet e produktit të Microsoft.

Përfaqësuesit për OpenAI, Apple dhe Microsoft nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesave për koment nga Business Insider, të bëra jashtë orarit normal të punës.

Por thuhej se Apple po konsideronte Google dhe OpenAI për marrëveshjen, e cila mund të vlejë miliarda.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci