Të fundit

“As Çubrillovqi me plan s’ka largu ma shumë njerëz prej Kosovës”: Hisen Berisha i mllefosur me pushtetin

Hisen Berisha, deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, në emisionin “Sante” të Paparacit, ka komentuar gjendjen aktuale në Kosovë që nga paslufta.

Ai duke folur për çështjet politike dhe pushtetin e tanishëm, akuzoi se ka fluks masiv të popullsisë të larguar nga Kosova duke folur me shifra siç tha ai të dokumentuara.

“560 mijë njerëz e kanë lëshuar Kosovën prej çlirimit deri sot, fluksi ma i madh është prej 2019 e këndej. Çubrillovqi deri në periudhën e Millosheviqit i ka larguar nga Kosova me plan 520 mijë, pa asnjë plan ne në liri 560 mijë” u shpreh Berisha.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci