Të fundit

Në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 59 pacientë nga COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, trajtim po marrin 59 pacientë.

Sipas SHSKUK 28 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 2 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 12 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 24 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë.

Spitali i Prizrenit, 1 pacientë, Spitali i Gjakovës, 6 pacientë, Spitali i Gjilanit, 2 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 6 pacientë.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci