Të fundit

Abdixhiku: Më 17 tetor qytetarët e Kosovës dënuan arrogancën e pushtetit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se më 17 tetor qytetarët e Kosovës dënuan arrogancën e pushtetit.

“Përballë neve ka një lexim arrogant të 14 shkurtit. Këtë e kam thënë vazhdimisht. 14 shkurti për palën tjetër ishte fund, për neve ishte fillim. Pra ata sikur e morën rezultatin e 14 shkurtit si përfundimtar, që neve na votojmë njerëzit bëmë çfarë bëmë dhe bën çfarëdo që bënin e në fakt s’bënin asgjë. Konsideronin se këtë proces të politikëbërjes do ta kishin si të mjaftueshëm për të mbajtur mbështetje të pafundme”, tha ai në Klan Kosova.

“Skena politike ka ndryshuar në Kosovë. Nuk mundesh me kauzën e vjetër të bësh politikën e sotme dhe të ardhme”, shtoi i pari i LDK-së

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci