Të fundit

ShSKUK: 263 pacientë po trajtohen nga COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim spitalor nga COVID-19  janë 263  pacientë, 186  prej tyre me oksigjeno-terapi dhe 29 në gjendje të rënduar shëndetësore, në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive,  57 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive)27 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 29 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive,  13 pacientë

Spitali i Prizrenit, 16 pacientë

Spitali i Gjakovës, 18 pacientë

Spitali i Pejës, 44 pacientë

Spitali i Gjilanit, 19 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 13 pacientë

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci