Të fundit

“Squid Game”: seriali që po mahnit të gjithë

“Squid Game” është seriali në Netflix i cili ka shumë gjasa të rrëzojë nga “froni” serialin më të ndjekur të të gjitha kohërave, “Bridgerton”.

Revista prestigjoze amerikane, “Variety” shkruan sot mbi sukseset e para të serialit.

“Sarandos tha se drama koreane me koncept të lartë “Squid Game “, e cila shfaqi premierën më 17 shtator, ka një shans shumë [të madh] për t’u bërë shfaqja më e madhe e Netflix ndonjëherë dhe aktualisht renditet si seriali numër . Ai thotë se nuk e prisnim këtë për sa i përket popullaritetit të tij global.”

Seriali tregon historinë e një grupi garuesish që bien dakord të marrin pjesë në një lojë misterioze të mbijetesës me një çmim të përgjithshëm prej gati 40 milion dollarë.

Loja përfshin qindra garues që luajnë lojëra tradicionale për fëmijë me kthesa vdekjeprurëse.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci