Të fundit

Kush është Toni Domgjoni, risia e listës së Challandes?

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës “Katari 2022” që zhvillohen në muajin tetor, ku risia më e madh është prurja e Toni Domgjoni.

‘Dardanët’ do t’i zhvillojnë dy ndeshje gjatë këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për “Katar 2022”, kundër të Suedisë në Solna, më 9 teto dhe Gjeorgjisë më 12 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Pjesë e listës si befasi është edhe futbollisti i Vitesses, Toni Domgjoni, por i cili ende është në pritje për të marrë lejen nga FIFA për t’u paraqitur në fanellën e Kosovës.

Kush është Toni Domgjoni?

Shqiptari 23 vjeçar ka lindur në Koprivnica të Kroacisë, ku e ka filluar edhe karrierën si futbollist.

Ai si fëmijë ka luajtur për klube si Slaven Belupo dhe Koprivinca para se të kalonte te Zurich.

Ai me klubin zviceran luajti në të gjitha kategoritë e reja, derisa sa e bëri debutimin në ekipin A në 11 prill 2018.

Te ekipi i parë i Zurich luajti për tre vite, ku kishte 106 paraqitje duke shtuar edhe 7 gola dhe duke dhuruar 7 asistime.

Këtë verë ai kompletoi transferimin te Vittesse, ku deri më tani ka bërë dy paraqitje.

Mesfushori i ri, ka luajtur për kategoritë e reja të Zvicrës në U-18, U-19, U-20 dhe U-21.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci