Të fundit

Kështu mund të duket një BMW X8

Thashethemet për BMW X8 u shfaqën katër vjet më parë, dhe vetëm kohët e fundit ky model është konfirmuar në mënyrë indirekte nga presidenti i gjigantit gjerman Olivier Zipse. Shfaqjet e reja tani tregojnë se si mund të duket një SUV.

Zipse njoftoi ardhjen e modelit të ri deri në fund të vitit, dhe prototipet tashmë ishin vlerësuar gjatë testimit. Pamjet e reja të bazuara në një prototip të kamufluar të botuar nga revista Kolesa lënë të kuptohet se si mund të duket BMW X8.

Fenerët janë të ndarë, ndërsa katër skajet e tubave të shkarkimit janë vendosur njëri nën tjetrin.

X8 me siguri nuk do të ketë një maskë vertikale të veshkave si iX dhe modelet e tjera më të reja të BMW, vetëm madhësia e tij do t’i japë SUV-it më të lartë një pamje më të fortë.

Vetura po zhvillohet me emrin e koduar “Project Rockstar” dhe do të bëhet SUV -ja më e fuqishme e BMW në histori falë një kombinimi të V8 dhe motorit elektrik, dhe ky kombinim pritet të japë më shumë se 700 kuaj fuqi.

Nisja e BMW X8 pritet deri në fund të vitit, dhe shitjet janë planifikuar për vitin e ardhshëm.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci